تلاش عربستان برای افزایش قیمت نفت

[ad_1]

به گزارش خاورستان، به نقل از مهر،یک منبع آگاه از سیاست نفتی عربستان گفت: عربستان سعودی به تعهد خود در راستای همکای با کشورهای تولید کننده نفت باقی می ماند و تغییرات اخیر در عرضه جهانی نفت به روند افزایشی تولید نیجریه و لیبی برمی گردد.  

 این مقام سعودی که خواست نامی از آن ذکر نشود، گفت: هدف عربستان سعودی، ثبات بخشیدن به بازار نفت با کاهش ذخایر جهانی نفت است.  

وی در ادامه به خبرگزاری رویترز گفت: عربستان سعودی به تعهد خود برای ایجاد ثبات بازار تاکید می کند و اطمینان می دهد که بازار نفت در شرایط توازن خوبی، به سر می برد.  

این منبع آگاه سعودی در ادامه گفت: امیدوار هستیم که افزایش تولید از سوی لیبی و نیجریه تعدیل یابد و این نکته را در نظر بگیریم که با عرضه دیگر کشورها، سازگاری داشته باشد؛ بار دیگر تاکید می کنم که باید با یکدیگر، دیگر تولیدکنندگان و این دو کشور همکاری کنیم.

این اظهارات مقام سعودی در واکنش به گزارش مرکز مشاوره انرژی «پی پی آی» انگلیس مبنی بر اینکه عربستان به دنبال کاهش صادرات خود تا سقف یک میلیون بشکه به منظور جبران مازاد عرضه نفت لیبی و نیجریه است، به میان آمد.  

بر همین اساس صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه می به ۶ میلیون و ۹۲۴ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد؛ این در حالی است که صادرات نفت این کشور در ماه قبل از آن یعنی آوریل، ۷.۰۰۶ میلیون بشکه در روز ثبت شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *